Salon w stylu skandynawskim

Salony w stylu skandynawskim to jasne, przestronne i przytulne wnętrza, które zachwycają prostotą i minimalizmem. Idea stylu skandynawskiego to połączenie funkcjonalności i wygody z rodzinnym klimatem. Dominują jasne kolory: biel i szarości, które przełamane są naturalnym drewnem oraz zielenią świeżych roślin.

Umeblowanie salonu w stylu skandynawskim

Meble w salonie skandynawskim mogą być zarówno z malowanego, jak i naturalnego drewna. Występują w nim proste stoły i stoliki kawowe, wygodne kanapy oraz wszelkiego rodzaju komody. Stylu może dodać wiszący fotel, prosta, stojąca lampa z dużym, białym kloszem lub wygodne pufy. Jeśli chodzi o meble na wymiar Warszawa tanio kupimy je bezpośrednio od małych producentów: możemy wówczas zaprojektować meble tak, by nie tylko spełniały wymogi stylu skandynawskiego, ale również były pojemne i dostosowane do naszych potrzeb.

Dodatki i ozdoby w salonie

Styl skandynawski, choć jest prosty i minimalistyczny, nie jest pozbawiony dodatków i ozdób. Świetnie sprawdzą się wszelkie tekstylia: dywany, koce i ozdobne poduszki w stonowanych kolorach. Do ozdobienia salonu możemy wykorzystać rośliny doniczkowe, zarówno ustawione na parapecie lub półkach, jak i większe rośliny stojące na podłodze w doniczkach. Puste miejsce na ścianach mogą zostać zapełnione przez proste ramki z rodzinnymi zdjęciami w wybranej kolorystyce lub awangardowe obrazy. Dodatkowo wykorzystać możemy wszelkie akcesoria wykonane z naturalnych surowców: drewniane skrzynie, wiklinowe koszyki czy różnego rodzaju ceramikę.

 

Author: dartstyl.com.pl