Żaluzje – pomoc w wyborze

Żaluzje, czyli system poziomych lameli umożliwiający użytkownikowi ustawienie ich pod dowolnym kontem po to, aby odpowiednio kontrolować przepływ światła słonecznego do środka pomieszczenia. Tak samo jak popularne rolety, posiadają możliwość regulacji w górę i dół na żądaną wysokość. Spośród dostępnych na rynku wariantów żaluzji, producenci dają wam do dyspozycji żaluzje poziome aluminiowe i drewniane oraz żaluzje wertykalne, czyli pionowe.
Wybór odpowiednich żaluzji do waszego domu to nie łatwa sprawa, dlatego poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które pomogą wam jakie żaluzje wybrać.

Kontrola promieni słonecznych

To w jaki sposób dane żaluzje będą chroniły nasze pomieszczenie przed słońcem, w dużej mierze zależy od rodzaju osłon jakie do nich zamontujemy oraz samego procesu montażu. Osłony żaluzji można zawiesić bezpośrednio na oknie przysłaniając światło szyby lub we wnęce okiennej.

Sterowanie

Większość żaluzji posiada klasyczny system sterowania oparty na kilku sznurkach i pokrętłach z lewej bądź prawej strony okna. Jest to wersji sterowania przypisana w standardzie do każdego rodzaju żaluzji. Na rynku dostępne są również warianty współgrające z inteligentnymi domami. Dziś można sterować żaluzjami za pomocą pilota, przycisku lub telefonu komórkowego.

Design

Kluczowy moment wyboru okiennych akcesoriów. Kolor, faktura, materiał. Posiadasz w swojej głowie gotowy projekt dla swoich żaluzji? To świetnie! Rynek jest na ciebie przygotowany. Podczas wybierania żaluzji dostępnych jest tysiące różnych wariantów.

Łatwość w utrzymaniu

Tak samo jak o wszystko w domu, o żaluzje też należy odpowiednio dbać. W zależności od tego jakie zamontujemy żaluzje, sposób ich konserwacji będzie odrobine inny. W przypadku żaluzji drewnianych, dobrym pomysłem będzie zakup odpowiednich preparatów przeznaczonych do drewna, z którego żaluzje są wykonane. Aluminiowe lamele wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką.

Jakość i cena

Nie jest tajemnicą, to że dobre żaluzje, wykonane z dobrych i trwałych materiałów to nie mały wydatek. Niewielu jednak decyduje się na skorzystanie z profesjonalnych firm, gdyż tańsze zamienniki dostępne są w każdym supermarkecie. Ten wybór to każdego indywidualna sprawa.

 

Author: dartstyl.com.pl