Jesienna aranżacja, czyli właściwie jaka?

 

Styl jesiennej aranżacji, łatwo intuicyjnie wyczuć. Zamykamy oczy i przywołujemy skojarzenia z tą piękną, polską, złotą porą roku, bo raczej nie chodzi tu o szarość deszczowych dni. Chcąc jesienne aranżacje wnętrz zastosować w domu, zwykle pragniemy wprowadzić ciepły, przytulny nastrój. A w jaki sposób taki cel osiągnąć?

Jesień w salonie i sypialni

Najlepiej taka jesienna stylistyka sprawdzi się w salonie oraz w sypialni. Stosunkowo łatwo zrobimy z nich przytulne miejsca na chwilę z książką czy wieczór z grzanym winem. Przede wszystkim, powinniśmy wprowadzić kolorystykę, która kojarzy się z jesienią, czyli brąz, beż, czerwień, pomarańcz i kolor żółty. Dobry efekt przyniesie pomalowanie jednej ze ścian na taki ciepły odcień. Jeśli nie chcemy aż tak ingerować w nasze wnętrze, może być też jesienny plakat czy obraz. Do tego, na łóżko i fotel zarzućmy gruby, miękki koc – modne są, na przykład, te z wełny czesankowej. W komplecie, na podłodze połóżmy dywan z tego samego materiału. Już jest miło, prawda? Tak właśnie powinniśmy się czuć, gdy do domu wprowadzimy jesienne aranżacje wnętrz. Dla dopełnienia efektu, zapalmy jeszcze kilka świec, najlepiej o zapachu przywołującym miłe skojarzenia, na przykład szarlotka. A może faktycznie ją upiec? Jesienią, jabłka są przecież najsmaczniejsze!

Jesień na balkonie i przed domem

Jesienne akcenty mogą równie ciekawie prezentować się poza naszym domem, w jego otoczeniu. Na wejściu możemy ustawić donicę z okazałą złotą chryzantemą, albo duży dekoracyjny świecznik z latarenką. W sezonie tym, nie tylko z powodu helloween, króluje dynia. Możemy ją też wykorzystać jako dekorację przed wejściem. Taka aranżacja na progu, zapowiada przytulne, jesienne aranżacje wnętrz naszego domu. Innym miejscem, gdzie sprawdzi się wyeksponowanie tego typu dodatków, jest balkon czy taras. Może jeszcze nadejdą słoneczne dni tej jesieni? Miło będzie wtedy usiąść w otoczeniu kolorowych kwiatów, bukiecików z liści i gałązek, czy szyszek zebranych w lesie i niedbale rzuconych do szklanego pojemnika. Weźmiemy jeszcze ze sobą miękki koc i w ostatnich promieniach jesiennego słońca z przyjemnością zasiądziemy na tarasie.

Author: dartstyl.com.pl