Fotele skandynawskie hitem aranżacji 2020

Fotele to jedne z podstawowych mebli wypoczynkowych, które cieszą się niesłabnącą popularnością od setek lat. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że bardzo łatwo można wkomponować je w określone style wnętrz. W 2020 roku wielkim hitem okazały się fotele skandynawskie, po które coraz częściej sięgają dekoratorzy lub osoby, które odpowiadają za aranżację przestrzeni salonu lub hotelowych lobby.

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota oraz minimalizm w jednoczesnym połączeniu bardzo ciekawych figur oraz naturalnych rozwiązań. Powstał na dalekiej północy Europy, gdzie przez większą część roku panuje głęboka zima oraz ciemność, przez co osoby aranżujące wnętrza szukały sposobu na rozświetlenie przestrzeni i nadanie jej pozytywnych wibracji. Wszystko po to, by odgonić negatywne i często depresyjne stany Skandynawów, na które wpływ miała niekorzystna aura. W ten sposób powstał styl oraz meble, które są wyjątkowe, pogodne i cieszą się dużą popularnością na całym świecie.

Jaki fotel skandynawski wybrać?

Fotele skandynawskie to efektowne i estetyczne połączenie naturalnych barw oraz materiałów, z lekkością i wygodą siedziska i oparcia. W ten sposób bardzo często na solidnej drewnianej podstawie lokowane jest głębokie siedzisko, które pokryto welurowym lub aksamitnym materiałem tak, aby umożliwić pełnię relaksu niezależnie od tego, czy pije się poranną kawę, spędza czas ze znajomymi lub oddaje lekturze wybranej książki. W fotelach skandynawskich charakterystyczne są również wysokie podłokietniki, które zwiększają komfort użytkowania.

Atutem opcji skandynawskiej jest również szerokość wyboru. Możemy wybierać spośród foteli, które są głębokie oraz takich, których siedzisko jest krótsze. Taki podział pozwoli na wybór mebla, który będzie maksymalnie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Fotele skandynawskie są nie tylko wygodne, ale również bardzo estetyczne. W związku z tym dodadzą wyjątkowego charakteru całej kompozycji i aranżacji. Wybierając spośród licznych kolorów, możemy postawić na harmonijny balans kolorystyczny lub nawet na opcję kontrastową, która przykuje uwagę każdego obserwatora. Pozostaje wybrać fotel skandynawski i cieszyć się jego walorami przez wiele lat.

Author: dartstyl.com.pl