Pięć pomysłów na roślinną dekorację stołu

Dekoracja stołu w jadalni lub w salonie to sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Odpowiednio dobrana kompozycja ozdobna może sprawić, że pomieszczenie nabierze ciepły charakter i stanie się bardziej przytulne. Przedstawiamy pięć pomysłów na dekoracje stołu Decoretro z wykorzystaniem roślin!

1. Świeże kwiaty. Świeże, cięte kwiaty możemy umieścić w wybranym przez nas wazonie lub fantazyjnej butelce. Bardziej oryginalną ozdobę stanowić będzie kieliszek na ozdobnej nóżce wypełniony wodą, na której unosić się mogą główki kwiatów. Świeże kwiaty możemy wykorzystać także do ozdobienia świeczników czy podstawek na świece lub wrzucić je do dużego słoja, w którym umieścimy różne ozdoby.

2. Kwiaty suszone. Suszone kwiaty w niewielkim wazoniku to wspaniała ozdoba każdego stołu. Szczególnie pięknie wyglądają suszone byliny takie jak lawenda. Ususzyć możemy także gałązki iglaków, które pięknie komponują się z czerwonymi i chabrowymi dodatkami. Późnym latem stół pięknie wyglądać będzie ozdobiony ususzonymi kwiatami polnymi.

3. Rośliny zielone. Dekorowanie stołu przy pomocy żywych roślin zielonych może być nieco trudniejsze. Rośliny nie mogą być na tyle wysokie, by zasłaniały widok siedzących przy nim osób. Doskonale sprawdzą się niewielkie sukulenty i kaktusy na szerokiej, niskiej podstawce, które ozdobić można kamieniami i minerałami.

Dekorowanie stołu przy pomocy roślin to nie tylko wspaniały efekt: to również doskonała zabawa w trakcie tworzenia unikalnych kompozycji, które z łatwością dopasujemy do stylu i aranżacji naszego salonu.

Author: dartstyl.com.pl